יצירת קשר

החברים שלנו נהנים יותר! הצטרפו ותוכלו להתעדכן ראשונים על כל דבר חדש:

חיפוש באתר


א
ורי הדסה ועמיקם קלוש

ת.ד. 86, בת-עין, 90913

טל': 02-9933966

asvata@gmail.com

 

תוצאת תמונה עבור Facebook חפשו אותנו

בלוג עשבתא

מאמרים מומלצים

חיזוק צמחים אחרי לידה

חיזוק צמחי אחרי לידה

אפקט הפלצבו בשדה הטיפולי

יתרון הפלסבו בשדה הטיפולי

הכנה צמחית לחורף

 

חדש על המדף!!

 

דיאודורנט טבעי מפנק

על בסיס יוד ואבץ

 קרם מועשר במגנזיום

 

 

 

 הקץ לייסורים החודשיים

 

כ- 50 אחוז מקרב המין הנשי סובלות מכאבי מחזור. חמישים אחוז, דהיינו כל אשה שנייה מביננו מתייסרת לפחות פעם בחודש מכאבי ראש, בטן, גב, חצ'קונים ושינויי מצב רוח משתנים, אלא אם כן היא מספיקה להתנפל מראש על חבילת משככי כאבים... נשמע מוכר ? אין צורך להתייאש, גם לכך יש לרפואה הטבעית בהחלט מה להציע !

תוצאת תמונה עבור מחזור

 

מה בין הסינים ובין המערביים?

 

אז איך כל זה מתרחש בעצם ? הרפואה המערבית תולה את האשמה בשני הורמונים זערורים המופרשים מבלוטת המוח הנשית – האסטרוגן והפרוגסטרון. כשהראשון מבינהם דומיננטי יכול הדבר להתבטא בעיכוב ואי סדירות במחזור, מאידך כשהשני מתגבר על חשבון הראשון אזי פורצים כל הסימפטומים המוכרים לנו כ"תסמונת קדם מחזורית" או בקיצור P.M.S.

לסינים, ראייה אחרת לגמרי. הכבד, האחראי בין היתר על ניקוז רעלים, הוא השחקן הראשי בהצגה ה"גונב" את האנרגייה לה הוא זקוק לשם ייצור הדם, ומחליש את תפקודם של האיברים האחרים – בעיקר הטחול (מה שמתבטא כחולשה וכאבי בטן), הריאות (פצעים בעור) והלב (שינויי מצב רוח).

 

ומה אומרים אצלנו, היהודים?

 

כבד לא מאוזן, על פי מחשבת הסוד היהודית, מתבטא באיבוד האבחנה בין טוב ורע, טמא וטהור, רצוי ומיותר, והאיזון שלו תלוי בתזונה ובעיקר הזנת הלב – היא הכוונה והברכה המתלווה למזון.

תזונה, אכן, היא מרכיב חשוב לאיזון הורמונלי ושיכוך תופעות PMS (ולשם כך לא משנה אם את סינית או מערבית) – רצוי להמנע ממזונות עשירים בשמנים רווים ומזוקקים, אוכל מטוגן וחריף וכן קפה שוקולד וכל מוצרי הקפאין למניהם. מזון עשיר בסיבים, כמו ירקות ירוקים אדומים ושחורים (זיתים, גזר, סלק, שזיפים...) מעשירים את הדם ומרעיפים ויטמינים וסידן, כך שלכבד שוב לא משתלם להתאמץ כל-כך כדי לגנוב...

 

אז מה יש לצמחים להציע?

 

טיפול למניעת תופעות PMS  חשוב בעיקר למי שסובלת באופן כרוני ומעוניינת להפחית בצורה ניכרת את עוצמת הנזק. הצמחים הם מאזני כבד ובעלי השפעה על האיזון ההורמונלי, כדאי להשתמש בהם באמצעות חליטה או תמצית כהלית למשך כל החודש כדי להביא לשינוי משמעותי.

שיח אברהם – אחד הצמחים היעילים ביותר גם לאיזון הורמונלי (ועל כך נרחיב בפעם הבאה) ובדגש על תיסמונת קדם ויסתית וכאבי מחזור שאינם מלווים בדיכאון (הסיבה היא שהצמח מעלה את כמות הפרוגסטרון וכמה מהמחקרים הראו שהתגברות פרוגסטרון דווקא היא הגורמת אצל חלק מהנשים לדיכאון נילווה).

סרפד – הסרפד הוא צמח עשיר במרכיבים תזונתיים חיוניים כמו ברזל וסידן, מלבד זאת הוא מאזן את הכבד וממריץ את זרימת האסטרוגן שהאטתו היא אחת מהסיבות לפריצת הכאבים.

ליאונרוס – הצמח מקל על כאבי מחזור (מלבד אלה המלווים בדימום יתר), בזכות היותו מכווץ רחם. מלבד זה הוא יעיל לאיזון רגשי, הרגעה נפשית ותופעות קדם-מחזוריותהמלוות בכאב או שינוי מצב-רוח.

 

יש מה לעשות עם הכאבים?

בוודאי! טיפול מונע הוא בהחלט חשוב, אבל מה לעשות כשהכאב כבר פה ? כמה צמחים חשובים, שטוב שיהיו בבית, גם לסתם כאבים, לצריכה באופן של חליטה או מיצוי כוהלי:

שורש מורן (Vibrunum prunifolium) – מרגיע של מערכת העצבים ובפרט הרחם והמערכת הנשית, משכך כאבים באופן די מיידי.

סקוטלריה – משכך כאבים נהדר לכל סוגי הכאבים, מרגיע ומרפה ממתחים נפשיים.

היפריקום – גם הוא משכך כאבים ומרגיע, בעיקר מעורר במקרה של דיכאון או אנרגייה נפולה.

 

אל כאב

 בתמונה: תמצית אלכאב לטיפול מקומי ומיידי בכאבים