יצירת קשר

החברים שלנו נהנים יותר! הצטרפו ותוכלו להתעדכן ראשונים על כל דבר חדש:

חיפוש באתר


א
ורי הדסה ועמיקם קלוש

ת.ד. 86, בת-עין, 90913

טל': 02-9933966

asvata@gmail.com

 

תוצאת תמונה עבור Facebook חפשו אותנו

בלוג עשבתא

מאמרים מומלצים

חיזוק צמחים אחרי לידה

חיזוק צמחי אחרי לידה

אפקט הפלצבו בשדה הטיפולי

יתרון הפלסבו בשדה הטיפולי

הכנה צמחית לחורף

 

ממליצים

אין על התמציות של אורי הדסה!קצת מרים אבל כל כך עוזרים!


הוצאת אותי מתסכולים וקשיים יומיומיים. ברוך ה' אני מתפקדת ומתנהלת כמו אדם, אמא ורעיה נורמלית ובריאה. מארחת אנשים, מצליחה להשאר ערה בלילה.. לאט לאט חוזר החשק לחיות והכי חשוב אני מצליחה לטפל בילדיי. אני רוצה להודות לך על השעה הזו שישבת והקשבת לי ובכך שינית את חיי


אורי הדסה עם נסיון של שנים ורגישות נדירה אני ממליצה על כל מרקחת וידע שהיא נותנת לעולם


קניתי ממך תמצית צמחים לחיזוק לפני לידה ורציתי להודות לך, מעולם לא הרגשתי פיזית בצורה כזאת אחרי לידה, ואין בכלל נפילה רגשית. לא האמנתי שיכול להיות כל כך טוב


המוצרים שלך מדהימים! הטחורים נעלמו בזכותך... והגזים כמו קסם נעצרו!


חדש על המדף!!

 

דיאודורנט טבעי מפנק

על בסיס יוד ואבץ

 קרם מועשר במגנזיום

 

 

 

 

 אביב פריחה ו...אלרגיות

 

דווקא כשהפריחה האביבית בשיאה, לא חסרים אלה מבינינו שעיניהם אדומות, אפם דולף ללא הרף ורק למראה עץ זית רענן בפריחתו מתעוררים "אפצ'יים" סוערים, עד כי מתחשק גם לנשמה לפרוח... קוראים לזה אלרגייה, וזה מתגבר בעונות המעבר ובעיקר סביב פריחת האילנות האביבית, אבל גם אבק בבית, חומרי ניקוי ושערות של חתול יכולים בהחלט, למי שרגיש לכך, להוסיף שמן למדורה...

טיפול צמחי באלרגייה

 

הכל בגלל היסטמין קטנטן

 

איך מתרחש בגוף מצב כזה ? מערכת החיסון שלנו, הניצבת בהיכון לקראת כל מתקפה חיידקית, פועלת אצל אנשים הנוטים לאלרגייה בתגובתיות יתר אודות להיסטמין המופרש בכמות גדולה מהרגיל ע"י הבזופילים – סוג של תאי דם לבנים הזורמים בדם, משחררים הסטמין כאשר נגרם להם נזק ונמצאים אצל אדם נורמלי בריכוז קטן מאחוז בעוד שבזמן התקף אלרגי ניתן למצוא גם 1.8 אחוז ומעלה.

מדוע דווקא הפריחה היא שמעוררת אלרגיה ? מסתבר שהחלקיקים הקטנים של האבקנים הנשאפים אל מערכת הנשימה מתדמים לפולשים זרים ומעוררים את מערכת החיסון להתגונן כנגדם, כאשר הגוף פועל במלחמתיות-יתר, כמו בכל מלחמה - גם התוקף סובל מהסימפטומים הנלווים.

 

 

לנטרל את ה"פקיד" הראשי

 

כיצד ניתן להקל על רגישות אלרגית ? הצמחים היעילים הם אלה המכילים מנגנון לעיכוב שחרור ההסטמין, וכך למרות "נורת האזהרה" לפחות ה"פקיד" הראשי האחראי על גיוס חיל המילואים מתנטרל. השפעה נוספת חשובה היא הרחבת הסימפונות, היעילה בעיקר במקרה של קוצר נשימה הנלווה להתקף האלרגי, בדומה לתופעות אסטמה. כמו כן, צמחים מכייחים יכולים להועיל באופן משמעותי להפחתת כמות הליחה וההפרשות המצטרפות לתופעות המיתקפה.

האופרסיה – צמח נוסף, שאינו ישראלי, המעכב הפרשת יתר של היסטמין בזכות החומצה הקפאית והחומצות האמינו המצויות בו, נוגד דלקת ויעיל מאד במקרה של עיניים אדומות (כפי שהשם העממי האנגלי מעיד עליו – eyebright), הצטננות, נזלת כרונית או אקוטית ודלקות עיניים מכל הסוגים. חליטה יומיומית בתקופת האלרגייה, שלש פעמים ביום, או טינקטורה יעילה מאד למי שסובל מאלרגייה, סינוסיטיס, או סתם נזלת שלא רוצה להגמר...

גינקו בילובה, יעיל ביותר למניעת ההסטמין ו-PAF (חומר שומני מתווך דלקת המעורר תגובה אלרגית), בזכות הטרפנים הכוללים ביליבדין ובילובנון שבו. ניתן לשלב בין שלושת הצמחים או להשתמש בכל אחד מהם בנפרד.

 

תנו לי משהו ישראלי לשם שינוי

 

אמיתה קיצית הגדלה בשפע בארצנו, אם כי יותר באזור השפלה (ושלא נתבלבל עם הגזר המצוי הדומה לה ונפוץ גם בהרי יהודה...) היא אחת המוצלחות בעיכוב שחרור ההסטמין, וזאת ע"י ניטרול האנזים האחראי על שאיבת סידן לתאים שכתוצאה מעלייה בריכוזו מופרשת כמות גבוהה יותר של ההסטמין ונוצר כיווץ בשרירי הנשימה, כך שהאמיתה עוזרת גם להרחבת הסימפונות במקרה של קוצר נשימה ואסטמה. משתמשים בזרעי האמיתה, בצורת חליטה או טינקטורה, אם כי כדאי לא להרבות בשימוש יתר למניעת תופעות לוואי כגון בחילות, סחרחורת, כאבי ראש ועוד.

צמחים המרחיבים סימפונות כגון הדרוזרה (טללית, צמח ביצות לא-ישראלי), פרפרה (טוסילגו), שרביטן ולובליה (שהזכרנו את יתרונותיהם והסכנות הכרוכות בהם במאמר על האסטמה). נוסיף להם קליפת ערבה לבנה וספיראה ונקבל אספירין צמחי למניעת דלקת והרגעת הכאבים.

 

(בתמונה: תמצית האלרגיון)  תמצית האלרגיון

 

צמחים מכייחים המקטינים את הליחה ונמצאים באזורנו כוללים פרחי טיון דביק, פרחי בוצין מפורץ, לחך וקורנית. ניתן להוסיף להם את הטללית, בכור האביב, פרחי הסמבוק השחור וקליפת גזע של ערבה לבנה, אותם ניתן להשיג מיובאים בעיקר מאירופה, ולקבל פורמולה נהדרת ללא תופעות לוואי, אותה ניתן לשתות יום יום ולהתחיל להנות, כמו שצריך, מהפריחה המדהימה שסביבנו, גם ללא התעטשויות.